SV Rumbeke - KFCM

20 augustus 2013
Score: 1 - 0

Match Report

Al na drie speeldagen waren beide ploegen zeker van de finaleplaats, Mandelcup 2013. Trainers Bruno Derveaux en Nigel Smith keken dan ook naar uit naar deze partij tussen twee Eersteprovincialers, niet enkel voor de prestige maar vooral om nog eens een echte test op het programma te hebben net voor de competitiestart. De blauw-witte buren reisden dan ook op hun sterkst af naar het Dr. Leo Abeele Stadion. Ook Meulebeke stond zowat voltallig, oa. Pieter Hugelier (lichte blessure) en Gaël Vandersteene (reis) ontbraken, Tim Van Den Bogaerde begon op de bank. Op de tribune heel wat scouts om beide ploegen aan het werk te zien.

In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht met op momenten aardig en snel voetbal op een prima grasmat. Toch waren de meeste en mooiste kansen te noteren aan de ‘thuiszijde’… Robin De Bels en Christophe Cael drongen na 5′ aan in de zestien, doelman Sibren Vangraefschepe tikte het leder nog in hoekschop. Halfweg de eerste helft devieerde Peter Denys de afvallende bal op hoekschop van Christophe Cael in de kluts. Simon Vanthuyne besloot met een halve ommehaal van dichtbij net naast. Laatstgenoemde had wat later een goeie kopbal in huis op voorzet van een goed acterende Kenneth Voet, de bal zoefde nipt over. SV Rumbeke reageerde aan de overzijde met een vrijschop maar doelman Jonas Uytterhaegen kende geen problemen. Iets over het halfuur Tom Ternest met de poging, opnieuw had doelman Sibren Vangraefschepe een goeie reflex. Ondanks deze diverse kansen bleef de nul op het bord bij KFCM en het was zelfs Rumbeke die bijna op voorsprong kwam even voor rusten: Pieter Vanackere verscheen plots alleen in de zestien voor doel maar besloot gelukkig over. Rust: 0-0.

Na de pauze en na drie wissels bij de mannen van Nigel Smith werd het gaspedaal bij Rumbeke ingedrukt en kwam KFCM het eerste deel onder druk te staan… op counter haalde men verschroeiend uit maar doelman Jonas Uytterhaegen ging alweer goed plat. Halfweg de 2e helft knokte stamnummer 1255 zich opnieuw in de wedstrijd en werd de derby wat evenwichter. De brilscore bleef op het bord zodat het nog alle kanten uit kon. Meulebeke moest een klein kwartier voor het einde met 10 verder toen Kevin Mortier noodgedwongen een bezoeker neerschoffelde en zo zijn tweede gele kaart slikte. De Meulebeekse goalie hield wat later de nul op het bord met een mooie save maar toen iedereen zich opmaakte voor strafschoppen, viel de beslissende treffer. Na voorzet op rechts kopte Mathias Viaene aan de tweede paal raak: 0-1 met nog een kleine minuut te spelen.

SV Rumbeke behield zijn voorsprong en pakt zo de Mandelcup 2013 mee naar huis! Een dikke proficiat aan KSVR & veel succes komend seizoen! Bij KFCM was de late tegentreffer een kleine domper maar men kon tevredenblikken terug op hun partij.

KFCM: Uytterhaegen, Denys (87′ Vandamme), Mortier, Ovaere, Ternest, Vanthuyne, De Bels (79′ Demeyere), Cael (62′ Vercaemer), Voet, Deltour en Dermul (30′ Van Den Bogaerde).

SV Rumbeke: Vangraefschepe, Deketelaere, Scheirlinck (46′ Sucaet), Debusscher, Douchez, Molly (46′ Vandriessche), Vanackere (46′ Vanfleteren), Viaene, D’Hellem, Vermeersch en Vanhecke. (niet ingevallen: Da Silva)

Gele kaarten: 51′ Mortier (KFCM), 74′ Vermeersch, 83′ Vanhecke en 83′ Vandriessche (KSVR).

Rode kaart: 77′ Mortier (2x geel)

Doelpunten: 89′ Viaene (1-0)

Beeldmateriaal: klik hier.

Wedstrijdleiding: dhr. Domien Baes met dhr. Stephane Demedts en dhr. Xavier Pattyn

Volgende wedstrijd: zaterdag om 19u, Sp Heestert - KFCM (vriendschappelijk)

Lineup

Subs